پاپول مرواریدوار آلت تناسلی (انگلیسیHirsuties coronae glandis‎) شامل برجستگی‌هایی است که می‌تواند بر روی نوار سرنره در آلت مردی مردان یا دهانهٔ واژن در زنان ایجاد شود. این برجستگی‌ها، واریاسیون آناتومیک بی ضرری هستند که در مردان ختنه شده کمتر دیده می‌شود. با وجود اینکه گاهی با زگیل تناسلی اشتباه گرفته می‌شوند، اما جزء بیماری‌های آمیزشی نیستند و مسری نیز نمی‌باشند. 


مطالعات نشان داده‌اند که این برجستگی‌ها بیشتر در مردان جوانتر و بیشتر در بین افراد ختنه نشده رخ می‌دهند. یکی از مطالعات، نشان داد که ۳۳٫۳٪ از مردان ختنه نشده و ۷٫۱٪ از مردان ختنه شده دارای این برجستگی‌ها می‌باشند. 

پاپول مرواریدوار آلت تناسلی گاهی به عنوان عضو وستیجیال باقیمانده از برآمدگی‌های آلت تناسلی توصیف می‌شوند که در برخی پستانداران وجود دارد. در گونه‌هایی که برآمدگی‌های آلت تناسلی را به طور کامل حفظ کرده‌اند، این برآمدگی‌ها باعث افزایش رضایت جنسی و تسریع ارگاسم می‌شوند. 

زدایش 

با وجود آنکه پاپول مرواریدوار آلت تناسلی مشکلی برای سلامت فرد ایجاد نمی‌کند، اما در صورت تمایل به حذف این برجستگیها می‌توان از لیزر استفاده نمود.


 پاپولهای آلت تناسلی مروارید کیست چربی نیستند

و هرگز نباید درمان های کیست سباسه را روی پاپول های خود امتحان کنید

بسیاری از رژیم های درمانی خانگی به اشتباه ادعا می كنند كه پاپول های آلت تناسلی مرواریدی اساساً كیست چربی هستند و در ادامه توصیه می كنند كه با فشار دادن ، گرم كردن یا سوزن زدن پاپول های خود را "تخلیه" كنید. به همین دلیل است که این توصیه نه تنها بی اثر است بلکه بسیار خطرناک است.اول ، کیست چربی چیست؟

پوست ما دارای دو نوع غده اصلی است:


غدد عرق که با تولید عرق به تنظیم دمای بدن ما کمک می کنند

و

غدد چربی که با تولید ماده ای روغنی به نام سبوم سطح رطوبت پوست ما را حفظ می کنند.

بعضی اوقات منافذی که به غده چربی منتهی می شوند مسدود می شوند و ترشحات روغن در زیر پوست محبوس می شوند. این امر منجر به ایجاد یک کیسه کوچک پر از روغنهای محبوس شده می شود تا در زیر پوست رشد کرده و برآمدگی قابل رویتی در سطح ایجاد کند. این کیسه پر از روغن کیست سباسه نامیده می شود و در واقع گاهی اوقات می تواند مانند یک پاپول آلت تناسلی مرد باشد.


با این حال...

کیست سباسه با پاپول های آلت تناسلی مروارید کاملاً متفاوت استاگرچه ممکن است شبیه به هم باشند ، اما پاپول های آلت تناسلی مروارید چیزی شبیه کیست چربی نیستند. چند تفاوت اساسی بین این دو وجود دارد:


کیست سباسه هرگز به تعداد زیادی به روش پاپول های آلت تناسلی آلت تناسلی رخ نمی دهد

کیست چربی در صورت ، قفسه سینه ، پشت و گردن ایجاد می شود

کیست های سباسه دارای هسته مایع و پاپول های آلت تناسلی مروارید دارای یک هسته فیبروتیک جامد هستند

با این حال بزرگترین دلیل اینکه پاپولهای آلت تناسلی مروارید کیست چربی نیستند


هیچ غده چربی بر روی سر آلت تناسلی وجود ندارد ، بنابراین آلت تناسلی مرد به سادگی نمی تواند کیست چربی تشکیل دهد

چرا درمان کیست چربی برای پاپول های آلت تناسلی مروارید مناسب نیست ...

از آنجا که کیست های چربی با روغنهای محبوس شده پر می شوند ، یک روش درمانی معمول ایجاد یک برش کوچک روی کیست و تخلیه محتوای مایع آن است. بر اساس این منطق معیوب که پاپول های آلت تناسلی مرواریدی اساساً کیست چربی هستند ، برخی از پروتکل های درمانی به اشتباه توصیه می کنند که از همان روش درمانی استفاده کنید و با استفاده از سوزن های کوچک یا فشار دادن آنها ، پاپول های خود را تخلیه کنید.


با این حال ، از آنجا که پاپولهای آلت تناسلی مروارید به جای هسته پر از روغن هسته فیبروتیک جامد دارند ، سوزن زدن ، گرم کردن یا فشار دادن آنها منجر به هیچ نوع زهکشی نمی شود. در صورت وجود ، میزان قابل توجهی درد ایجاد می کند و عمل وارد کردن یک جسم خارجی تیز به بافت آلت تناسلی می تواند باعث التهاب شود ، به طور بالقوه باعث عفونت شود و حتی می تواند باعث زخم شدن دائمی بافت آلت تناسلی شما شود.

2

پاپول آلت تناسلی مروارید زگیل تناسلی نیست

و هرگز نباید درمان زگیل تناسلی را روی پاپول های خود انجام دهید

این یک اشتباه رایج است که حتی بعضی از پزشکان مرتکب می شوند و از آنجا که از بسیاری از مواد طبیعی به عنوان داروهای زگیل تناسلی استفاده می شود ، مبتلایان به PPP اغلب به امید "کوچک شدن" پاپول های خود این محصولات را امتحان می کنند. حقیقت این است که پاپول های آلت تناسلی مرواریدی چیزی شبیه زگیل های تناسلی نیستند و حتی داروهای طبیعی زگیل تناسلی نیز می توانند باعث آسیب بافت آلت تناسلی شوند.


اول ، بیایید ببینیم که واقعاً یک زگیل تناسلی چیست ...

زگیل های تناسلی نتیجه عفونت مقاربتی است که توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. هنگامی که HPV باعث ضخیم شدن لایه بیرونی پوست (اپیدرم) و رشد بیش از حد فیبری شود ، زگیل ایجاد می شود.


حال بیایید ببینیم پاپولهای آلت تناسلی مروارید با زگیل های تناسلی چه تفاوتی دارند ...

دلیل اصلی اشتباه گرفتن پاپول های آلت تناسلی مروارید با زگیل های تناسلی این است که زگیل های تناسلی نیز می توانند بر روی سر آلت ایجاد شوند و اندازه آنها نیز مشابه باشد. با این حال ، این همان جایی است که شباهت ها به پایان می رسد.


تفاوت های اساسی بسیاری بین زگیل های تناسلی و پاپول های آلت تناسلی مروارید وجود دارد:


زگیل ناحیه تناسلی

تمایل به تشکیل در خوشه های کوچک سه تا چهار تایی دارد


آنها تمایل دارند که در یک ناحیه کوچک از آلت تناسلی قرار بگیرند


قسمت بالای زگیل های تناسلی شکلی شبیه گل کلم دارد


پاپول آلت تناسلی مروارید

تمایل دارید که تعداد بیشتری تشکیل شود


آنها تمایل دارند که در ردیف های 1 تا 3 دور لبه های بیرونی آن پخش شوندمنابع این مطلب برگرفته از ویکی پدیا و سایت پزشکی تریپیجل است