در تاریخ  سینما بازیگرانی حضور داشتند که علاوه بر ایفای نقش حرفه ای از قد بلندی نیز برخوردار بوده اند در ادامه تصاویر و مشخصاتی از این بازیگران قدبلند را ببینید


1- آندره روسیمورف: 2 متر و 13 سانتی‌مترآندره روسیمووف، كشتی‌گیر حرفه‌ای بود، تا اینكه سال 1980 مبارزه‌ی او با هالك هوگان باعث شد كشتی ورزش مورد علاقه‌ی بسیاری از مردم شود و كشتی را به صنعتی میلیاردی امروز تبدیل كند. غول‌پیكری او باعث شد از ورزش به سینما معرفی شود و در سرایل‌های پا گنده، مرد شش میلیون دلاری شركت كند. بهترین نقش‌اش را سال 1987 در فانتزی كلاسیكی برای كودكان با عنوان «شاهزاده عروس» بازی كرد.
2- كارل استرویكن: 2 متر و 13 سانتی‌متربازیگر هلندی كه اولین نقش‌اش را سال 1978 بازی كرد. ماجرای بازی در این فیلم از آنجا شروع می‌شود كه خانمی در خیابان جلوی ماشین استرویكن را می‌گیرد و فریاد می‌كشد: «تو را برای بازی در فیلم می‌خواهیم!» اسم فیلم «گروهبان بیتلز» بود. همچنین در فیلم «دلهای تنهای باشگاه فلفل» نقش آدم شروری را بازی می‌كند. بهترین بازی‌اش برای فیلم جورج لوكاس سال 1985 بود. دیگر بازی شناخته شده او، نقش بیگانه‌ای بلندقد در كمدی، علمی تخیلی «مردان سیاه‌پوش» سال 1997 است.


3- چروغ مدرسان: 2 متر و 30 سانتی متر.بسكتبالیست رومانیایی كه بسكتبال اروپا را شكست داد اما به علت مصدومیت نتوانست حرفه‌اش را ادامه دهد.
در فیلم «غول من» در كنار بیلی كریستال ظاهر شد.

4. جان آلن: 2 متر و 18 سانتی متر.


او یكی از موفق‌ترین قدبلندهای سینما محسوب می‌شود. دهه‌های 20 و 30 میلادی در كنار اسطوره‌ی كمدی سینما «هارولد لوید»، فیلم‌های بی‌شماری را بازی كرد.
از جمله‌ی این فیلم‌ها «چرا ناراحتی» است كه یكی از پرفروش‌ترین‌های سال 1923 شد.

5- كریم عبدالجابر: 2 متر و 18 سانتی‌متربسكتبالیست بازنشسته‌ای كه در كارنامه‌اش بازی در بیشتر از 25 فیلم و سریال را دارد. در سریال اقتباسی از استیون كینگ با عنوان «ایستادگی» بازی كرد. در «هواپیما» در نقش دستیار خلبان ظاهر شد كه یكی از بهترین فیلم‌های او نام گرفت.
6. كوین پیتر هال: 2 متر و 18 سانتی‌متراو را با كاراكتر پاگنده در فیلم «هری و هندرسون‌ها» می‌شناسیم. او پابه پای آرنولد شوار زنگر در مجموعه «غارتگر» پش رفت. هال در سال 1999 به علت بیماری درگذشت.
7- مایتو مك گروری: 2 متر و 28 سانتی‌متراسم هایتومك گروری در كتاب ركوردهای گینس به خاطر شماره پای بالایش ثبت شده است. قبل از اینكه بازیگری را شروع كند، در برنامه‌ی تلویزیونی هاروارد استرن و اوپراه وینفری شركت كرد.
در فیلم «خانه‌ای با هزار جسد» نقش عضو كوچكی از خانواده‌های وحشی وی رحم فایر فلای را بازی كرد.در «ماهی بزرگ» تیم برتون، كاراكتر كارل غول را بی‌نظیر بازی كرد.هك گروری سال 1999، در سن 63 سالگی درگذشت.


8- پیتر می‌هیو: 2 متر و 18 سانتی‌متر


او در مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» در نقش چیو باكا ظاهر شد.اوایل این ماه، پیتر می‌هیو در سن 69 سالگی، زانوهایش را عمل كرد. و در سن 74سالگی درگذشت.خانواده آقای میهیو در بیانیه خود نوشت: "او با قلب و روح خود دل بسته نقش چیوباکا بود و می‌شد این را در تمام تصاویر دید. "


9- ریچارد كیل: 2 متر و 16 سانتی‌مترقبل از اینكه بازیگر شود، فروشنده‌ی قبر بود. سال 1974 در فیلم برت رینولدز «حیاط بزرگ» ایفای نقش كرد.
سال 1977 د ر فیلم «جاسوسی كه عاشق من است» مامور بود جیمز باندرا دستگیر كند. او در قسمت بعدی این مجموعه هم بازی كرد. همیشه از او به عنوان سرسخت‌ترین دشمن جیمز باند یاد می‌شود.

10- شكیل اونیل: 2 متر و 16 سانتی‌مترشكیل اونیل، بازكین حرفه‌ای ان‌بی‌ای، اولین فیلمش «حلقه‌های آبی» را سال 1994 بازی كرد. بعد از بازی در فیلم «كارام» و «فولاد» سال 2006 در «جیغ 4» ایفای نقش كرد.

11- ویلت چمبرلین: 2 متر و 16 سانتی‌متر
ویلت حرفه‌اش بسكتبال بود تا اینكه در سریال‌های زیادی حضور پیدا كرد اما فقط در یك فیلم سینمایی با نام "كانن ویرانگر" ایفای نقش كرد. در این فیلم در كنار آرنولد شوراتزنگر بازی كرد. او در سال 1999 در سن 63 سالگی درگذشت.